HÜRRİYET MAHALLESİ SAKİNLERİ ECZANE İSTİYOR

Viranşehir Hit: 1083 / Yorum: 0 / 12 Kasım 2017 15:17
HÜRRİYET MAHALLESİ SAKİNLERİ ECZANE İSTİYOR
-A +A

Viranşehir’in nüfusu el kalabalık mahallesi Hürriyet Mahallesinde bulunana Hürriyet Aile Sağlığı Merkezi her gün yüzlerce vatandaşa hizmet veriyor. Hürriyet Aile Sağlığı Merkezi’nin yakınlarında eczanenin bulunmaması vatandaşları mağdur ediyor. Hürriyet Aile Sağlığı merkezine gelen vatandaşlar muayene olduktan sonra ilaç almak için çarşı merkezine gitmek zorunda kalıyor.

  26 Aralık 2014 yılında ihalesi yapılan, 2016 yılında da hizmete giren Hürriyet Aile Sağlığı Merkezinde Toplum Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık İstasyonu da hizmet veriyor.

Modern bir yapıya sahip Hürriyet ASM’nin yakınlarında bir eczanenin açılması halinde muayene olmaya gelen mahalleli ilaçlarını da ASM’ye yakın bir eczaneden almak istiyor.

   ASM’ye yakın bakkaliye işleten Hürriyet Mahallesi sakini bir vatandaş, Hürriyet Aile Sağlığı Merkezinin okullar bölgesinde hizmet verdiğini ifade ederek: “ ASM’nin hemen doğusunda Hürriyet Ortaokulu ve Hürriyet İlkokulu bulunuyor. Yine ASM’nin arka tarafından Kardelen Anaokulu, Fatih Lisesi, Yavuz Sultan Selim İlkokulu, Bediüzzaman Said Nursi İmam Hatip Ortaokulu, TOGEMDER Anaokulu bulunuyor. Yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğü bu alanda mahalleli hastalanan çocuklarını Hürriyet Aile Sağlığı Merkezine getiriyor. Muayene olduktan sonra ilaçlarını almak için en yakındaki 1 km uzaklıkta olan eczaneye gidip ilaç alıyor. Bu eczanede Dispanserin yanına bulunuyor. Vatandaşlar reçetedeki ilacı burada bulamadıklarında mecburen çarşı merkezine gitmek zorunda kalıyor. Hürriyet ASM’ye genellikle kadınlar çocuklarını getirip muayene ettiriyor. Mahalleden bir kadının çarşıya kadar inip ilaç alması çok zor oluyor. Buda mağduriyete neden oluyor. Yetkililerden ricamız ASM’ye yakın bir yerde bir eczanenin hizmet vermesini sağlamalarıdır” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
AK PARTİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ DOÇ. DR. HALİL ÖZŞAVLI KATAR'DA

AK PARTİ ŞANLIURFA…

09:02 - 6 Aralık 2018
Viranşehir
KAYMAKAM DERECİ'DEN 3 ARALIK "DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" KUTLAMA MESAJI

KAYMAKAM DERECİ'DEN 3 ARALIK…

13:12 - 3 Aralık 2018
Viranşehir
MÜDÜR ATEŞ'TEN 3 ARALIK "DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" KUTLAMA MESAJI

MÜDÜR ATEŞ'TEN 3 ARALIK…

12:50 - 3 Aralık 2018
Viranşehir
EKREM KAYA'DAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

EKREM KAYA'DAN 3 ARALIK DÜNYA…

12:07 - 3 Aralık 2018
Viranşehir
DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADİ

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ'NÜ…

11:42 - 3 Aralık 2018
Viranşehir
ADAY ADAYI SEDAT GÖREN PROJELERİNİ PAYLAŞTI

ADAY ADAYI SEDAT GÖREN…

16:45 - 2 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...