Kırsal mahalle okulunun matematikteki başarısı -Viranşehir'de matematik literatürüne yeni bir formül kazandıran okul

Genel Hit: 27296 / Yorum: 0 / 29 Mart 2017 18:29
Kırsal mahalle okulunun matematikteki başarısı   -Viranşehir'de matematik literatürüne yeni bir formül kazandıran okul
-A +A

Şanlıurfa genelinde  11. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında 13 ilçe ortaokulu öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu projelerden sadece sekizi kabul edildi. Viranşehir Aşağı Sulutepe Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu proje de TÜBİTAK tarafından kabul gören projelerden biri oldu. Projeyi hazırlayan öğrenciler Rojin Vefa, Sümeyye Bozyıl ve Danışman Öğretmen Eyyüp Yılmaz RES-63 ismini verdikleri formülle matematik literatürüne yeni bir formül kazandırdıklarını iddia etti.  
 
  İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, başarılarından ötürü Aşağı Sulutepe Ortaokuluna ziyaret ederek formül hakkında bilgi alıp öğrencileri ve danışman öğretmeni tebrik etti. Öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş’e projelerinin detaylarını anlattı. Müdür Ateş sunumun ardından öğrencilere ve okul öğretmenlerine baklava ikramında bulundu.
 
  Öğrencilerin yapmış olduğu proje hakkında açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş,“Öğrencilerimizin bu başarısı inanınca, çalışınca hiçbir şeyin imkansız olmadığını gösteren bir örnektir. Şanlıurfa genelinde 13 ilçenin, özel kolejler dahil tüm ortaokullarının yarıştığı, yüzlerce okul arasından seçilip bu başarıya imza atan projenin küçük mühendisleri  Rojin Vefa’yı, Sümeyye Bozyıl’ı, danışman öğretmenleri Eyyüp Yılmaz’ı ve okul yönetimini tebrik ediyorum, başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.

Haberin Videosu
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...