MAHALLİ BASIN

Viranşehir Hit: 2246 / Yorum: 0 / 2 Ekim 2020 14:48
MAHALLİ BASIN
-A +A

VİRANŞEHİRİN SIRTINDAKİ KAN DAVASI ACISINI VE SIKINTILARINI DİLE GETİREN YAZAR HASAN GÖNÜLLÜ'NÜN KALEMİNDEN 

Değerli Arkadaşım Yazar Hasan GÖNÜLLÜ(GERGER)'in İstanbul'dan haberimize duyarsız kalmayıp kalemine aldığı ve fikirlerimize katıldığı için tüm içten duygularımla çok teşekkür ederim.

Belirli bir yörede yaşayan insanlara günün haberlerini en doğru ve tarafsız olarak ulaştırma görevini üstlenen yayına mahalli basın demekteyiz. Bu mahalli basında hizmet veren toplumun haber alma hakkını gözetleyen ve bir kamu hizmeti veren meslek erbabına da gazeteci demekteyiz.

Gazetecilik; dünyanın zevkli, heyecanlı, zorlu ve en onurlu mesleğidir. Bu zorlu ve onurlu mesleği seçenler kendi bireysel çıkarları doğrultusunda değil toplumun çıkarları doğrultusunda çalışırlar. Toplumun kamunun çıkarlarını savunmak öyle pekte kolay bir çalışma değildir. Aşiretçiliğin örf ve adetleriyle yaşadığı şehrimiz Viranşehir’de gazetecilik yapmak pekte kolay olmamaktadır.

Viranşehir’de bir mahalli Gazete vardı bir zamanlar. Elli yıl hizmet verdi Viranşehir halkına. Viranşehir Gazetesi sahibi rahmetli Eyüp Seyrek hem maddi zorluklar hem yerel baskılar altında zor koşullarda çalışmakta olup hep “ bu gazeteyi çıkarmak her babayiğidin harcı değil” derdi. Gerçekten de bu mesleği yapmak hele hele günümüzde her insanın harcı değil. Zaten günümüzde yazılı basın bitmek üzere ulusal basın zar zor direniyor ama mahalli basın tamamen değilse de gittikçe azalmakta. Azalan mahalli basının yerini İnternet ortamında oluşan internet gazeteciliği almakta, internet gazeteciliği gelişip yayılmakta buda mahalli basın için önemli avantajlar sağlamakta. Şehrimiz Viranşehir’de

VİRANŞEHİR HABER MERKEZİ

Adıyla Kısaca 
http://www.virha.com/ diye bir internet yayını başlatmış genç yetenekli çalışkan ve başarıl arkadaş ENVER ZİNCİRCİ isimde bir gazeteci arkadaş. Enver Zincirci arkadaşla tanışmamız yine Enver Beyin Urfalı Mevsimlik Tarım İşçileri haberinden yola çıkarak yazdığım

URFALI MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİ

başlıklı makalemi sitesinde yayınlamasıyla oldu. Bizim insanlarımızın Viranşehirli gezici Mevsimlik Tarım işçilerinin sorununu gündeme getirmesi gazeteciliği kendi çıkarı değil de toplum çıkarı için yaptığının bir kanıtıydı. Bu haftada yine Viranşehir’in Kan kırana dönmüş ve bir kene gibi toplumun kanını emen Kan davalarına değindiğini görmekteyiz.

Viranşehir’in sırtında bir kan çıbanına dönen kan davalarının kaldırılması için Viranşehir’in aydınlarına, kanaat önderlerine ve aşiretlerine seslenmekte “Gelin diyor analar ağlamasın gelenlerimiz dul çocuklarımız yetim kalmasın ”diyor adeta yalvararak haykırıyor. Enver Zincirci kardeşimi Viranşehir halkı yararına tarafsız cesur ve onurlu uğraşından ötürü kutluyorum.

Bu iyi niyetli gazeteciliği kendi çıkarı değil de toplum çıkarı doğrultusunda üslenen her zorluğu yenmeye çalışmasına yardımcı olalım. Viranşehir Gazetesinin kapatılmasına seyirci kaldığımız gibi
VİRANŞEHİR HABER MERKEZİ internet sitesinin kapatılmasına seyirci kalmayalım. Enver Zincirci arkadaşa ve VİRANŞEHİR HABER MERKEZİ sitesine başarılar diler canı gönülden kutlarım bu kutlu uğraşta yolunuz acık olsun.
2-10-2020 Hasan GÖNÜLLÜ
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
İSİMLENDİRİLEN CADDE VE SOKAKLARIMIZ

İSİMLENDİRİLEN CADDE VE…

18:52 - 1 Aralık 2020
Viranşehir
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU, KORONAVİRÜS GENELGESİNE TEREDDÜTSÜZ UYULMASI TALİMATI VERDİ

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU,…

23:59 - 24 Kasım 2020
Viranşehir
VİRANŞEHİRİN KANAYAN YARASI

VİRANŞEHİRİN KANAYAN YARASI

21:01 - 14 Kasım 2020
Viranşehir
VİRANŞEHİRİN BELEDİYE TARİHİ

VİRANŞEHİRİN BELEDİYE TARİHİ

19:14 - 3 Kasım 2020
Viranşehir
VİRANŞEHİRİN BELEDİYE TARİHİ

VİRANŞEHİRİN BELEDİYE TARİHİ

20:17 - 20 Ekim 2020
Viranşehir
VİRANŞEHİRİN EYÜP ABİSİ

VİRANŞEHİRİN EYÜP ABİSİ

23:40 - 11 Ekim 2020
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...