MERKEZ CAMİ İMAMLARI KAPASİTE EKSİKLİĞİNDEN DERT YAKINDI

Viranşehir Hit: 355 / Yorum: 0 / 3 Şubat 2019 19:28
MERKEZ CAMİ İMAMLARI KAPASİTE EKSİKLİĞİNDEN DERT YAKINDI
-A +A

Viranşehir merkezde bulunan Gölbaşı, Kışla ve Deveciler Pasajı Cami imamları camilerinin kapasitelerinin yetersiz olmasından dert yakındı. Cami imamlarının ortak sıkıntısı olan kapasite eksikliği nedeni ile Cuma günleri cemaat cami bahçesinde, hatta tuvalet çıkışlarında namaz kılmak zorunda kalıyor.

Merkezde bulunan her üç camininde aynı sorun ile karşılaştıkları, özellikle de Cuma ve Bayram namazlarında cemaatin yoğunluğu nedeni ile dışarıya taştığı gözlemlendi. Kışın olumsuz şartları göz önüne alındığına dışarda namaz kılmak zorunda kalan cemaat yağmurun altında namaz kılmak zorunda kalıyor. Sağlık şartları göz önüne alındığında kışın yağmur yazın ise toz ve mikrop içerisinde kavurucu sıcaklığın altında namaz kılmak zorunda kalan cemaat, yetkililerden merkezde bir camiinin daha yapılarak yoğunluğun azalmasını vatandaşlarımızın daha rahat bir ortamda ibadetlerini yapabilme imkanına kavuşmasını istiyor. 

 
Konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Kışla Camii Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Tepeaşan; “Merkezde bulunan diğer camilerde olduğu gibi bizim camimizde de aynı sorunlar yaşanmaktadır. Camimiz kapasite olarak halkın ilgisini karşılayamıyor. Kapasite eksikliğinden dolayı da Vatandaşlarımız özellikle Cuma ve Bayram namazlarında Camii avlusunda, ayakkabılıkların hemen yanı başında, tuvalet girişlerinde hasırların üzerinde namaz kılmaktadır. Camii cemaatimiz kışın yağmur ve soğuğa yazın ise toz, mikrop ve kavurucu sıcaklığa maruz kalmaktadır. Camilerimizi sevdirmek ve güzelleştirmek adına yetkililerin bir an önce bu tür problemlere karşı tedbir almaları gerekmektedir. Gerek yetkililerin ve gerek duyarlı vatandaşlarımızın bu sorunu el birliği ile bir an önce çözmelerini temenni ediyoruz” dedi.
 
Konu ile ilgili yaptığımız araştırma neticesinde her üç camininde Cuma ve Bayram namazlarında Kapasitelerinin çok üzerinde kişinin namaz kılmak ve farz olan ibadetlerini yapmak için uğradıklarını, vatandaşlarında bu yoğunluktan ve olumsuz şartlardan şikayetçi olduklarını gözlemlendi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
OKULLAR, İDARECİLERİN ELLERİNDEN YENİDEN HAYAT BULUYOR

OKULLAR, İDARECİLERİN…

14:17 - 19 Ağustos 2019
Viranşehir
İLÇE KAYMAKAMI ÖMER DERECİ’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

İLÇE KAYMAKAMI ÖMER…

17:39 - 10 Ağustos 2019
Viranşehir
PARLAK ’TAN, KURBAN BAYRAMI MESAJI

PARLAK ’TAN, KURBAN BAYRAMI…

14:03 - 10 Ağustos 2019
Viranşehir
BAŞKAN EKİNCİ KURBAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN EKİNCİ KURBAN BAYRAMI…

13:59 - 10 Ağustos 2019
Viranşehir
TİGEM GENEL MÜDÜRÜ AYŞE AYŞİN IŞIKGECE, CEYLANPINAR’DA

TİGEM GENEL MÜDÜRÜ AYŞE AYŞİN…

20:17 - 9 Ağustos 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI İBRAHİM ÇOBAN GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

VİRANŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN…

17:55 - 1 Ağustos 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...