ŞEHİT AHMET OKTAY GÜNAK ORTAOKULUNDA "TIMSS" SINAVLARI TANITILDI

Viranşehir Hit: 269 / Yorum: 0 / 4 Ocak 2019 19:53
ŞEHİT AHMET OKTAY GÜNAK ORTAOKULUNDA "TIMSS" SINAVLARI TANITILDI
-A +A

Viranşehir İlçesi Şehit Ahmet Oktay Günak Ortaokulunda, öğrencilerin matematik ve fen alanlarında kazandıkları bilgi ve becerilerin değerlendirilmesine yönelik Uluslararası bir tarama araştırması olan TIMSS sınavları öğrencilere tanıtıldı.
Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu’nun bir projesi olan “TIMSS” hakkında ilçemizi bilgilendirmek amacıyla Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Murat Adalı ve ekibi ilçemize bir ziyaret gerçekleştirdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Şube Müdürleri İlyas Koyuncu ve Zeydan Kurt’un eşliğinde misafirler Ahmet Oktay Günak Ortaokuluna bir ziyaret gerçekleştirdi.
 
Okul müdürü Bekir Keskinbıçak’ın misafirlere okulu gezdirip tanıtmasının akabinde öğretmenler odasında bir toplantı gerçekleştirildi.
Bu toplantıda Ankara’dan gelen ekip, öğretmenleri TIMSS sınavları hakkında bilgilendirdi. Sınav tarihine kadar öğrencilerin hazırlanması sürecinde öğrencilere yardımcı olmaları ve çaba sarf etmeleri temennisinde bulunuldu. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş DTK kursların da bile öğle araları ve mesai dışı saatlerde bile öğretmenlerinin özverili bir şekilde öğrencilerin eğitimlerine katkı sağladığını ifade etti.
 
Daha sonra 3 ayrı sınıfta TIMSS sınavlarına katılacak olan 120 öğrenciye hitaben Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Murat Adalı bir konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada “Dünya genelinde 50 ayrı ülkede TIMSS sınavlarının yapıldığını, Ülkemizde de her ilde ayrı olmak üzere belirlenmiş olan 1 okulda yapılacağını, Şanlıurfa ilini temsilen Ahmet Oktay Günak Ortaokulunun seçildiğini dile getirdi. 
 
Öğrencilere “sadece ilçenizi değil İlinizi ve dahası ülkenizi temsil edeceksiniz. Bu sizin için bir kazanma yada kazanamama sınavı değildir.  Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşunun organize ettiği uluslararası öğrenci başarılarını değerlendirme çalışmasıdır.” İfadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
VIRANŞEHIR'DE 64 BİN ÖĞRENCINİN KARNE HEYECANI

VIRANŞEHIR'DE 64 BİN…

20:13 - 14 Haziran 2019
Viranşehir
TİGEM'DEKİ YANGININ ZARARI ORTAYA ÇIKTI

TİGEM'DEKİ YANGININ ZARARI…

13:52 - 12 Haziran 2019
Viranşehir
KARACADAĞ YEŞİLLENİYOR

KARACADAĞ YEŞİLLENİYOR

11:12 - 12 Haziran 2019
Viranşehir
YUNUS EMRE LİSESİ RESİM SERGİSİ YAPILDI

YUNUS EMRE LİSESİ RESİM…

12:48 - 11 Haziran 2019
Viranşehir
ÖZKAN BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ OLDU

ÖZKAN BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ…

12:45 - 11 Haziran 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR’DE YKS KOORDİNASYON KURUL TOPLANTISI YAPILDI

VİRANŞEHİR’DE YKS…

12:36 - 11 Haziran 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...