VİRANŞEHİR BELEDİYESİ DESTEK VERDİ MİLLİ EĞİTİM REKORLAR KIRDI

Viranşehir Hit: 462 / Yorum: 0 / 18 Mayıs 2018 15:27
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ DESTEK VERDİ MİLLİ EĞİTİM REKORLAR KIRDI
-A +A

Viranşehir Belediyesi tarafından Viranşehir İlçe Milli Eğitime verilen maddi destek çeşitli alanlarda rekor olarak geri döndü.

Viranşehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Öğretmen ve Öğrencilerin katılımı ile Sporda derece yapan öğrencilere tören eşliğinde ödülleri verildi.

36 Farklı Kategoride 1050 Öğrencinin İlçe, İl, Bölge ve Türkiye Geneli sportif alanlarda gösterdikleri başarıdan dolayı kupa ve madalyalarını aldılar. Viranşehir Belediyesi spor komplikesinde yapılan tören esnasında özellikle Bölge ve Türkiye dereceleri yapan Öğrenciler büyük alkış aldı.

Program sonunda bir konuşma yapan Viranşehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit “ Geçen yıl biz geldiğimizde toplam 254 öğrenci bu ödüle hak kazanmıştı. Ama bu yıl bu sayı maşallah 1050'ye yükselerek bir rekor kırdı. İlçe, İl, Bölge ve Türkiye geneli çeşitli sportif alanlarda dereceye giren öğrencilerimize bugün ödüllerini verdik. İnşallah Bölge ve Türkiye geneli dereceye giren öğrencilerimize de farklı hediyelerimiz olacak. Sizlere bir rekordan daha bahsetmek istiyorum. Beyaz Bayrak konusunda İlçemiz bir rekor kırarak 89 Okulumuz Beyaz Bayrak sahibi oldu. Bir Başka rekor ise 79 okulumuz Tübitak Bilim düzenledi. Bu saydıklarım Urfa ve 12 İlçesinden daha fazla Beyaz Bayrak aldı ve Bilim fuarı düzenledi. Gördüğünüz gibi Viranşehir bu alanlarda büyük başarılar elde etti ”Dedi.

Başkan Vekili Çimşit sözlerine devamla" Sportif alanda elde ettiğimiz başarının aynısını Akademik alanda da elde etmemiz lazım. Nitekim geçen yıl 1800 Öğrenci mezun ettik ama bu Öğrencilerden ancak 200 tanesi 4 ve 6 yıllık Üniversiteler kazandılar. Bu başarı çıtasının yükselmesi için el ele vererek sürekli çalışmalı ve akademik alanda da başarıyı yakalamalıyız ” Dedi.
Tören sonrası İlçe Kaymakamı Belediye Başkan Vekilimiz Ömer Çimşit, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve Yönetim kurulu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş Öğretmen ve Öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiler.

 

 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN 40 ARAÇ KİRALAMA İHALESİ

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN 40…

16:18 - 17 Ocak 2019
Viranşehir
CHP HEYETİ VİRANŞEHİR ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ.

CHP HEYETİ VİRANŞEHİR ZİRAAT…

16:10 - 17 Ocak 2019
Viranşehir
İŞTE İŞKUR KURA ÇEKİM SONUÇLARI AÇIKLANDI (TAM LİSTE)

İŞTE İŞKUR KURA ÇEKİM…

12:35 - 15 Ocak 2019
Viranşehir
ZABITA MÜDÜRÜ FEVZİ BABAT EMEKLİ OLDU

ZABITA MÜDÜRÜ FEVZİ BABAT…

13:23 - 14 Ocak 2019
Viranşehir
ZABITA EKİPLERİNDEN DİLENCİ DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

ZABITA EKİPLERİNDEN DİLENCİ…

13:19 - 14 Ocak 2019
Viranşehir
BAŞKAN YARDIMCISI KETE’DEN ZABITALARLA YILIN İLK TOPLANTISI

BAŞKAN YARDIMCISI KETE’DEN…

13:15 - 14 Ocak 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...