VİRANŞEHİR BELEDİYESİ DESTEK VERDİ MİLLİ EĞİTİM REKORLAR KIRDI

Viranşehir Hit: 416 / Yorum: 0 / 18 Mayıs 2018 15:27
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ DESTEK VERDİ MİLLİ EĞİTİM REKORLAR KIRDI
-A +A

Viranşehir Belediyesi tarafından Viranşehir İlçe Milli Eğitime verilen maddi destek çeşitli alanlarda rekor olarak geri döndü.

Viranşehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Öğretmen ve Öğrencilerin katılımı ile Sporda derece yapan öğrencilere tören eşliğinde ödülleri verildi.

36 Farklı Kategoride 1050 Öğrencinin İlçe, İl, Bölge ve Türkiye Geneli sportif alanlarda gösterdikleri başarıdan dolayı kupa ve madalyalarını aldılar. Viranşehir Belediyesi spor komplikesinde yapılan tören esnasında özellikle Bölge ve Türkiye dereceleri yapan Öğrenciler büyük alkış aldı.

Program sonunda bir konuşma yapan Viranşehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit “ Geçen yıl biz geldiğimizde toplam 254 öğrenci bu ödüle hak kazanmıştı. Ama bu yıl bu sayı maşallah 1050'ye yükselerek bir rekor kırdı. İlçe, İl, Bölge ve Türkiye geneli çeşitli sportif alanlarda dereceye giren öğrencilerimize bugün ödüllerini verdik. İnşallah Bölge ve Türkiye geneli dereceye giren öğrencilerimize de farklı hediyelerimiz olacak. Sizlere bir rekordan daha bahsetmek istiyorum. Beyaz Bayrak konusunda İlçemiz bir rekor kırarak 89 Okulumuz Beyaz Bayrak sahibi oldu. Bir Başka rekor ise 79 okulumuz Tübitak Bilim düzenledi. Bu saydıklarım Urfa ve 12 İlçesinden daha fazla Beyaz Bayrak aldı ve Bilim fuarı düzenledi. Gördüğünüz gibi Viranşehir bu alanlarda büyük başarılar elde etti ”Dedi.

Başkan Vekili Çimşit sözlerine devamla" Sportif alanda elde ettiğimiz başarının aynısını Akademik alanda da elde etmemiz lazım. Nitekim geçen yıl 1800 Öğrenci mezun ettik ama bu Öğrencilerden ancak 200 tanesi 4 ve 6 yıllık Üniversiteler kazandılar. Bu başarı çıtasının yükselmesi için el ele vererek sürekli çalışmalı ve akademik alanda da başarıyı yakalamalıyız ” Dedi.
Tören sonrası İlçe Kaymakamı Belediye Başkan Vekilimiz Ömer Çimşit, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve Yönetim kurulu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş Öğretmen ve Öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiler.

 

 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN KIŞ AYLARI ÖNCESİ KIRSAL MAHALLELERDE STABİLİZE YOL ÇALIŞMASI

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN KIŞ…

13:35 - 17 Ekim 2018
Viranşehir
ARSA MAĞDURU VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YARDIMCISI ÇİFTÇİ’YE ZİYARET

ARSA MAĞDURU VATANDAŞLARDAN…

16:24 - 13 Ekim 2018
Viranşehir
İKİ KURUM MÜDÜRÜ 1. VE 8.SINIFLARA UYGULANAN AŞI PROGRAMINI İSTİŞARE ETTİ

İKİ KURUM MÜDÜRÜ 1. VE…

21:24 - 13 Ekim 2018
Viranşehir
VEKİL ÖZŞAVLI YÖK BAŞKAN SARAÇ'A VİRANŞEHİR'E EĞİTİM FAKÜLTESİ KURULMASI TALEBİNİ İLETTİ

VEKİL ÖZŞAVLI YÖK BAŞKAN…

18:36 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
ÖZEL VİRANŞEHİR TIP MERKEZİNDE KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI OP DR HASAN DEMİREL AÇIKLAMASI

ÖZEL VİRANŞEHİR TIP…

17:49 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
VİRANŞEHİR FATİH SULTAN MEHMET ANADOLU LİSESİ, TÜRKİYE ÇAPINDA BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

VİRANŞEHİR FATİH SULTAN…

16:39 - 12 Ekim 2018
Dikkat Çekenler
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...