VİRANŞEHİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’DEN MEVLİD KANDİLİ PROGRAMI

Viranşehir Hit: 857 / Yorum: 0 / 29 Kasım 2017 21:03
VİRANŞEHİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’DEN MEVLİD KANDİLİ PROGRAMI
-A +A

Viranşehir İlçe Müftülüğü tarafından Mevlid Kandili dolaysıyla Viranşehir Belediyesi Kültür Merkezi Ömer Halisdemir Konferans Salonunda Mevlid Kandili Programı düzenlendi.
 
Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan vekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, İl Müftüsü İhsan Açık,  Belediye Başkan Yardımcıları, Mahmut Şık, Arslan Çiftçi, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, İlçe Nüfus Müdürü Faysal Turan, Hastane Başhekimi İlhan Erkan, Sosyal  Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Özbilek, STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Kuran Tilaveti ile başlayan Mevlid Kandili programı seslendirilen ilahi ve kasideler ile devam etti.,
 
Programda bir konuşma yapan Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Allah’ın, Peygamberimizin hayatını bizlere yaşanabilir 'en güzel örnek' olarak takdim ettiğini belirterek: “Hz. Peygamberi örnek almak, ancak O'nun insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı daveti hayatımıza yansıtmakla ve güzel ahlakını bir bilinç ve hayat tarzı olarak davranışlarımızın mihveri yapmakla mümkündür. Bizler, dünyanın sanal ve geçici meşgalelerinin ve sonu gelmez heveslerinin bütün hayatımızı ve geleceğimizi ipotek altına aldığı bir çağda yaşıyoruz. Rabbimizin rahmet yüklü mesajı Kur'an-ı Kerim'i ve alemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamberimiz (sav)'in Sünnetini daha iyi anlamaya, bunun için de gönlümüzü Kur'an'a açmaya ve Sevgili

Peygamberimiz(sav)'in örnek hayatını ve ahlakını rehber edinmeye bugün ne kadar çok ihtiyacımız var. Çünkü Kur'an ve Sünnet, bizi sıradan bir canlı olmaktan kurtarıp aslımıza döndüren bir çağrı olarak, bize kendimizi, Rabbimizi ve varoluşun sırrını tanıtan bir hakikat bilgisi olarak 14 asırdır bizleri korumuş, dünya hayatının engebeli yolculuğunda dimdik ayakta durmamızı ve dosdoğru yürümemizi sağlamıştır. Öyleyse Mevlid Kandili'nde Kur'an'la ve Peygamberimiz(sav)'in Sünneti ile buluşalım, onları evimize misafir edelim, Peygamber Efendimizi daha yakından tanıyalım, çocuklarımızı O'nun sevgisi ile yetiştirelim, Kur'an-ı okuma ve anlamayı ibadet, yaşamayı hayatımızın gayesi edinelim” ifadelerini kullandı.

 
Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen programın sonunda dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Belediye Başkan vekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ve İl Müftüsü İhsan Açık’ın elinden aldı.
 
İlçe Müftülüğü Mevlid Kandili programı Yatsı Namazına müteakip Tepret Camisinde devam etti. Belediye Başkan vekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ve Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Şık, Arslan Çiftçi’ninde katıldığı program’da Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif okundu. Programın sonunda Viranşehir Belediyesi tarafından Tepret Camisi ve ilçe genelindeki camilere 10.300 adet kandil simidi dağıtıldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN KIŞ AYLARI ÖNCESİ KIRSAL MAHALLELERDE STABİLİZE YOL ÇALIŞMASI

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN KIŞ…

13:35 - 17 Ekim 2018
Viranşehir
ARSA MAĞDURU VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YARDIMCISI ÇİFTÇİ’YE ZİYARET

ARSA MAĞDURU VATANDAŞLARDAN…

16:24 - 13 Ekim 2018
Viranşehir
İKİ KURUM MÜDÜRÜ 1. VE 8.SINIFLARA UYGULANAN AŞI PROGRAMINI İSTİŞARE ETTİ

İKİ KURUM MÜDÜRÜ 1. VE…

21:24 - 13 Ekim 2018
Viranşehir
VEKİL ÖZŞAVLI YÖK BAŞKAN SARAÇ'A VİRANŞEHİR'E EĞİTİM FAKÜLTESİ KURULMASI TALEBİNİ İLETTİ

VEKİL ÖZŞAVLI YÖK BAŞKAN…

18:36 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
ÖZEL VİRANŞEHİR TIP MERKEZİNDE KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI OP DR HASAN DEMİREL AÇIKLAMASI

ÖZEL VİRANŞEHİR TIP…

17:49 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
VİRANŞEHİR FATİH SULTAN MEHMET ANADOLU LİSESİ, TÜRKİYE ÇAPINDA BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

VİRANŞEHİR FATİH SULTAN…

16:39 - 12 Ekim 2018
Dikkat Çekenler
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...