VİRANŞEHİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’DEN MEVLİD KANDİLİ PROGRAMI

Viranşehir Hit: 1673 / Yorum: 0 / 29 Kasım 2017 21:03
VİRANŞEHİR İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ’DEN MEVLİD KANDİLİ PROGRAMI
-A +A

Viranşehir İlçe Müftülüğü tarafından Mevlid Kandili dolaysıyla Viranşehir Belediyesi Kültür Merkezi Ömer Halisdemir Konferans Salonunda Mevlid Kandili Programı düzenlendi.
 
Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe Belediye Başkan vekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, İl Müftüsü İhsan Açık,  Belediye Başkan Yardımcıları, Mahmut Şık, Arslan Çiftçi, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, İlçe Nüfus Müdürü Faysal Turan, Hastane Başhekimi İlhan Erkan, Sosyal  Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Özbilek, STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Kuran Tilaveti ile başlayan Mevlid Kandili programı seslendirilen ilahi ve kasideler ile devam etti.,
 
Programda bir konuşma yapan Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Allah’ın, Peygamberimizin hayatını bizlere yaşanabilir 'en güzel örnek' olarak takdim ettiğini belirterek: “Hz. Peygamberi örnek almak, ancak O'nun insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı daveti hayatımıza yansıtmakla ve güzel ahlakını bir bilinç ve hayat tarzı olarak davranışlarımızın mihveri yapmakla mümkündür. Bizler, dünyanın sanal ve geçici meşgalelerinin ve sonu gelmez heveslerinin bütün hayatımızı ve geleceğimizi ipotek altına aldığı bir çağda yaşıyoruz. Rabbimizin rahmet yüklü mesajı Kur'an-ı Kerim'i ve alemlere rahmet olarak gönderdiği Peygamberimiz (sav)'in Sünnetini daha iyi anlamaya, bunun için de gönlümüzü Kur'an'a açmaya ve Sevgili

Peygamberimiz(sav)'in örnek hayatını ve ahlakını rehber edinmeye bugün ne kadar çok ihtiyacımız var. Çünkü Kur'an ve Sünnet, bizi sıradan bir canlı olmaktan kurtarıp aslımıza döndüren bir çağrı olarak, bize kendimizi, Rabbimizi ve varoluşun sırrını tanıtan bir hakikat bilgisi olarak 14 asırdır bizleri korumuş, dünya hayatının engebeli yolculuğunda dimdik ayakta durmamızı ve dosdoğru yürümemizi sağlamıştır. Öyleyse Mevlid Kandili'nde Kur'an'la ve Peygamberimiz(sav)'in Sünneti ile buluşalım, onları evimize misafir edelim, Peygamber Efendimizi daha yakından tanıyalım, çocuklarımızı O'nun sevgisi ile yetiştirelim, Kur'an-ı okuma ve anlamayı ibadet, yaşamayı hayatımızın gayesi edinelim” ifadelerini kullandı.

 
Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen programın sonunda dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Belediye Başkan vekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ve İl Müftüsü İhsan Açık’ın elinden aldı.
 
İlçe Müftülüğü Mevlid Kandili programı Yatsı Namazına müteakip Tepret Camisinde devam etti. Belediye Başkan vekili İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ve Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Şık, Arslan Çiftçi’ninde katıldığı program’da Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif okundu. Programın sonunda Viranşehir Belediyesi tarafından Tepret Camisi ve ilçe genelindeki camilere 10.300 adet kandil simidi dağıtıldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
VİRANŞEHİR’DE İLK TEKSTİL FABRİKASININ AÇILIŞI YAPILDI

VİRANŞEHİR’DE İLK TEKSTİL…

20:05 - 27 Ocak 2020
Viranşehir
VİRANSEHİR'IN YENİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÖREVİNE BAŞLADI

VİRANSEHİR'IN YENİ İLÇE MİLLİ…

16:25 - 25 Ocak 2020
Viranşehir
VİRANŞEHİR'DE ARAÇ PARK ETME MESELESİNDE YÜZÜNDE KAN AKTI 7 YARALI

VİRANŞEHİR'DE ARAÇ PARK ETME…

16:36 - 20 Ocak 2020
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN DEVRİM GİBİ KARAR!

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN…

16:29 - 20 Ocak 2020
Viranşehir
M.AKİF ERSOY İLKOKULU VE ŞAİR NABİ ORTA OKULU Z KÜTÜPHANESİNE KAVUŞTU

M.AKİF ERSOY İLKOKULU VE ŞAİR…

16:31 - 14 Ocak 2020
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDE SABAH MINTIKA TEMİZLİĞİ

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDE…

16:26 - 14 Ocak 2020
Dikkat Çekenler
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...