VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI VE İOM ARASINDA SÖZLEŞME İMZALANDI: 50 AİLEYE İSTİHDAM DESTEĞİ

Viranşehir Hit: 737 / Yorum: 0 / 30 Ocak 2020 15:36
VİRANŞEHİR KAYMAKAMLIĞI VE İOM ARASINDA SÖZLEŞME İMZALANDI: 50 AİLEYE İSTİHDAM DESTEĞİ
-A +A

Viranşehir Kaymakamlığı ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) arasında sözleşme imzalandı. 50 ailenin yararlanacağı sebze yetiştiriciliği projesi imzalanan sözleşme ile resmiyet kazandı. 3000 M2 alanda modern sera, 45000 M2 alanda damlama sulama sistemi ile sebze yetiştiriciliği yapılacak projenin imzasını atan Kaymakam Ömer Dereci projenin hayırlı olmasını diledi. 
 
Uluslararası Göç Örgütü(IOM) Toplum İstikrarı Proje Asistanı Fatoş Cengiz, IOM Geçim Kaynakları Proje Asistanı Khalid Almalati, ve Kaymakamlık Proje Ofisi Koordinatörü Fethi Üncal'ın hazır bulunduğu imza töreninde konuşan İlçe Kaymakamı Ömer Dereci, Kaymakamlığa ait arazide üretim yapılacağını belirterek şu ifadeleri kullandı: " Tarım açısından zengin olan ilçemizde sebze yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak ve vatandaşlarımıza istihdam alanları yaratmak için projeler geliştiriyoruz. Bu gün uluslararası Göç Örgütü ile bölgenin potansiyelini açığı çıkaracak projelerden biri olan sera ve doğal tarım ile sebze yetiştiriciliği yapacağımız projemizin sözleşmesini imzaladık. Sera ve damlama sistemi kurulumu kısa bir süre içinde başlayacaktır. Örnek bir proje olan bu uygulama ile çiftçilerimize ve girişimcilerimze bilgi ve deneyim transferi yapmayı planlıyoruz. Tarım Lisesinde eğitim gören öğrencilerimiz ile seracılık ve sebze yetiştiriciliği yapmak isteyen çiftçilerimiz çalışmaları yerinde görme olanakları bulacaktır.
 
TARLADAN ALINAN ÜRÜNLER İŞLENECEK
 
Alternatif gelir kaynağı yaratmak için tarladan aldığımız ürünü Viranşehir'de kurduğumuz yaş sebze kurutma tesisi ve turşu imalathanesi ile raf ömrünü uzatıyor ve katma değeri yüksek ürünlere dönüştürmeyi hedefliyoruz. Tesislerimizde üreteceğimiz ürünler bu vesile ile pazarlanma imkânına sahip olacak.Projelerimize güveniyoruz. Viranşehir'de benzer projelerin yaygınlaşması için kurduğumuz ve kuracağımız tesisleri girişimcilerimize ve çiftçilerimize açacağız. Benzer projelerin özel teşebbüsün elinde yaygınlaşması için her türlü bilgi ve deneyim paylaşımını yapacağız.
 
50 AİLEYE İSTİHDAM
 
Projemizden ilk etapta 50 ailenin faydalanmasını için yol haritamızı çizeceğiz. İşletme modelini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üzerinden oluşturup projemizi sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Viranşehir ilçemiz çok zengin kaynaklara sahip. Viranşehir'de girişimci ruha sahip insanları teşvik etmek amacıyla üretim bandı olan ve piyasada karşılık bulacak ürünler geliştirmek için çalışmalarımız ve arayışlarımız devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
BAKAN SELÇUK, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YAPILACAK YARDIMI AÇIKLADI

BAKAN SELÇUK, İHTİYAÇ…

15:11 - 21 Mart 2020
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ KORONA VİRÜSE KARŞI ÇARŞI MERKEZİ VE TÜM ANA CADDELERİ DETERJANLA TAZIKLI SUYLA YIKIYOR

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ KORONA…

14:42 - 21 Mart 2020
Viranşehir
FİNAL LİSESİ BURSLULUK SINAVINA BİNLERCE ÖĞRENCİ KATILDI

FİNAL LİSESİ BURSLULUK…

14:01 - 22 Şubat 2020
Viranşehir
BELEDİYE BAŞKANI SALİH EKİNCİ'NİN AZMİ İLE EKMEK FİYATLARINI % 25’E DÜŞÜRDÜ

BELEDİYE BAŞKANI SALİH…

16:07 - 18 Şubat 2020
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN SAĞLIK TACİRLERİNE OPERASYON

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN…

11:48 - 18 Şubat 2020
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ  KAR TEMİZLEME MESAİSİ

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ KAR…

12:49 - 13 Şubat 2020
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...