VİRANŞEHİR KEMAL EDİP KÜRKÇÜOĞLU KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İLK YILINDA BAŞARIDAN BAŞARI KOŞTU

Viranşehir Hit: 541 / Yorum: 0 / 14 Mayıs 2018 22:03
VİRANŞEHİR KEMAL EDİP KÜRKÇÜOĞLU KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ İLK YILINDA BAŞARIDAN BAŞARI KOŞTU
-A +A

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılında eğitim hizmeti vermeye başlayan Viranşehir Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ilk yılında farkını ortaya koyarak önemli başarılara imza attı. Kültürel mirastan ödün vermeden inançlarına bağlı ve çağa ayak uyduran bir nesil yetiştirme hedefi ile hareket eden Viranşehir Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2017 – 2018 yılında bu hedefi gerçekleştirmede büyük başarı gösterdi. 


 
Öğrenci velileri ile işbirliği içinde eğitim hizmeti veren okul yönetimi, veli toplantıları ve velilere ziyaretlerini aksatmadan devam ettirdi. Sınav sonuçlarının öğrencilerin gelişim düzeyi üzerindeki etkisi anlamak ve ona göre strateji belirmek amacıyla öğretmenler ve belletmenlerle istişare toplantıları ve durum değerlendirmeleri düzenlendi. Öğrencilere geniş bir vizyon vermeyi hedefleyen Viranşehir Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul yönetimi alanında uzman, tanınmış Eğitimci – Yazarlar Mehmet Paksu, Ahmet Akay Kazak, Ali Erkan Kavaklı, Artuklu Üniversitesi Eğitim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Velid Ünsal davet ederek konferans ve seminerler verdirdi. 


 
Öğrencilerin yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri için tüm imkanları seferber eden okul yönetimi, Şanlıurfa ve Adıyaman gezileri ile öğrencilere farklı ortamlarda eğitim olanağı sundu.
Öğrencilerin özgüvenini diri ve yüksek tutan kararlar alan okul yönetimi bu kararların sonucu olarak öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmede hedeflerine ulaşmalarına imkan sağladı. Viranşehir Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Viranşehir geneli yapılan 9. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması Birinciliği, İlçe geneli yapılan İstiklâl Marşı Güzel Okuma Yarışmasında Liseler arasında İkinciliği elde ederken, Liseler Arası Münazara Yarışması ile Şanlıurfa da Liseler arası düzenlenen 9. Arapça Yarışmalarında çeşitli dereceler elde etti.


 
Akademik başarıların yanında temizlik ve hijyen konularında Beyaz Bayrak sahibi olan Viranşehir Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarına sunulan projenin kabul edilmesi ile okul bazından farklılığını ortaya koydu. 


 
Eğitim hizmetine yeni başlamasına rağmen daha ilk yılda başarıdan başarıya koşan Viranşehir Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ´Sene Sonu Hoşça Kal´ Tiyatro etkinliği gerçekleştirerek başarılarla dolu bir eğitim öğretim sonunun yaklaştığını tiyatroya taşıdı.
Viranşehir Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tiyatro gösterisinde öğrenciler tüm hünerlerini sergilerken seyircilere unutulmaz anlar yaşattılar.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
AK PARTİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ DOÇ. DR. HALİL ÖZŞAVLI KATAR'DA

AK PARTİ ŞANLIURFA…

09:02 - 6 Aralık 2018
Viranşehir
KAYMAKAM DERECİ'DEN 3 ARALIK "DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" KUTLAMA MESAJI

KAYMAKAM DERECİ'DEN 3 ARALIK…

13:12 - 3 Aralık 2018
Viranşehir
MÜDÜR ATEŞ'TEN 3 ARALIK "DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" KUTLAMA MESAJI

MÜDÜR ATEŞ'TEN 3 ARALIK…

12:50 - 3 Aralık 2018
Viranşehir
EKREM KAYA'DAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

EKREM KAYA'DAN 3 ARALIK DÜNYA…

12:07 - 3 Aralık 2018
Viranşehir
DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADİ

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ'NÜ…

11:42 - 3 Aralık 2018
Viranşehir
ADAY ADAYI SEDAT GÖREN PROJELERİNİ PAYLAŞTI

ADAY ADAYI SEDAT GÖREN…

16:45 - 2 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...