Yemen’in, Güney Sudan’ın, Doğu Afrika’nın Umudu Ol!

Viranşehir Hit: 31674 / Yorum: 0 / 29 Mart 2017 08:45
Yemen’in, Güney Sudan’ın, Doğu Afrika’nın Umudu Ol!
-A +A

Yemen’in, Güney Sudan’ın, Doğu Afrika’nın Umudu Ol!
 
148 yıllık tarihimiz boyunca binlerce insani yardım operasyonu gerçekleştiren Türk Kızılayı, milyonlarca ihtiyaç sahibinin yarasına merhem oldu. Kızılay’ın yeni görevi ise Yemen, Güney Sudan ve Doğu Afrika’nın yaralarını sarmak.
 
Uzun yıllar süren çatışmaların, siyasi istikrarsızlığın ve ekonomik bunalımların yanı sıra kuraklıktan kaynaklı açlığın pençesine düşen Yemen, Güney Sudan ve Doğu Afrika ülkelerinde her geçen gün insani kriz daha da derinleşiyor.
 
Milyonlarca kişinin günlük ihtiyacı olan gıdaya ulaşmakta zorluk yaşadığı bölgede, acil gıdaya ihtiyaç duyuluyor. Özellikle çocuklar ve kadınlar yeterli beslenemiyor. Gıda yetersizliğinden dolayı çocuk ölümlerinin arttığı ülkelerde, yetersiz beslenmenin çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine olumsuz etkisi her geçen gün artıyor.
 
Sağlık hizmetlerinin durma noktasına geldiği Yemen, Güney Sudan ve Doğu Afrika’da insanlar umutsuz bekleyişlerini sürdürüyor, dünyanın kendilerine uzatacağı yardım elini bekliyor.
 
Bu çağrıya karşılıksız kalmayarak “Yemen’in, Güney Sudan’ın, Doğu Afrika’nın Umudu Ol” sloganıyla bir yardım kampanyası başlattık.
 
Irak, Suriye ve Bosna Hersek başta olmak üzere birçok coğrafyada yaraların sarılması için tarihi bir rol üstlene Kızılay şubelerine bu defa Yemen, Güney Sudan ve Doğu Afrika ülkelerinin yarasını sarma görevi düştü. Söz konusu ülkelerdeki insani krizin ciddiyeti nedeniyle Genel Merkez tarafından çalışmalar hızla başlatıldı. Bölgeye deniz ve hava yoluyla yardım malzemeleri gönderilecek. Kuru gıda karşılığı olmak üzere nakit yardım toplanması büyük önem taşıyor.
Bu çığlığı görmezden gelme. Dün olduğu gibi bugün de İnsanlığın Umudu Ol!

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...